Péče o kůži

Kůže – vlastnosti přírodního materiálu

Nerovnoměrná struktura povrchu kůže, drobné jizvy, vrásky a mírné barevné rozdíly nejsou vadou, ale naopak jsou charakteristickými znaky tohoto přírodního materiálů. Proto je kůže stále tak žádanou surovinou pro svou módnost a jedinečnost.

Kůže je pórovitý materiál, dýchá a dokáže do sebe přijímat vlhkost, pot, mastnotu, nečistoty a prach. Naopak dokáže také pouštět barvu, kterou je useň tónovaná a to proto, že barvu nelze úplně fixovat- proto není vhodné kůži prát v pračce. Kůže je pevná a pružná, avšak při nadměrné vlhkosti nebo neúměrném tahu tyto vlastnosti ztrácí a má tendenci se deformovat. Výše představené vlastnosti jsou přirozenými projevy tohoto materiálu.

Správným používáním a ochranou můžete nežádoucí charakteristické vlastnosti kůže potlačit, a naopak náležitou péčí prodloužit její životnost i dlouhotrvající krásný vzhled.

Rizika poškození výrobků z kůže

Na kůži působí povětrnostní vlivy (déšť, sluneční záření, prach), pot (držadla, rukojeti, zápinky), dochází ke vzhledovým a mechanickým poškozením (skvrny, škrábance), nelze podceňovat též přetěžování brašen, kabelek či peněženek. Nesprávným zacházením a zanedbáním péče kůži ztrácí své přednosti, elastičnost, praská, uvolňuje se její struktura, mění barvu a tvar.

Prosíme, dodržujte tyto základní pravidla:

• Výrobky z usní se nesmí promáčet, pokud k tomu dojde, sušte je mimo tepelné zdroje volně při pokojové teplotě.
• Výrobky pravidelně impregnujte proti vlhkosti a nečistotám, k čištění a ochraně používejte jen kvalitní ošetřující přípravky.
• Nepoužívejte krémy na obuv! Obsahují látky, které by mohly kůži poškodit.
• Pro čištění kůže nepoužívejte běžná mýdla a prostředky pro mytí nádobí.
• Skladujte výrobky z kůže tak, aby nedocházelo k jejich deformaci.
• Výrobky používejte jen k danému účelu.

Ochrana kůže - impregnace

Impregnace je velice důležitá. Zamezuje především pronikání mastnoty, nečistot a vlhkosti. Provádí se nanesením speciálního přípravku ve formě krému, nebo spreje. Je to vrstva, která chrání proti poškození a zanesení pórovité struktury kůže a průniku vlhkosti. Impregnaci proveďte již před prvním používáním výrobku a pravidelně proceduru opakujte s ohledem na intenzitu nošení a frekvenci čištění. Impregnační vrstva není trvalá, je nutné ji obnovovat!

Každý výrobek, který u nás zakoupíte, je ošetřen včelím voskem. Pro pravidelné ošetřování jsou vhodné přípravky, které naleznete v sekci impregnace kůže.

Čištění kůže

Mechanické nečistoty jako prach, špína a běžné skvrny odstraňuje pokud možno ihned. Pokud je výrobek impregnován lépe se čistí, protože nečistoty neprojdou skrz impregnační vrstvu! Malé znečištění odstraňte vlhkým hadříkem a poté vytřete do sucha.

Náležitá péče a ochrana výrobků z kůže výrazně prodlužuje jejich životnost a udržuje stále skvělý vzhled!